Powracamy do wspomnień dotyczących śp. dr Bogumiły Sawy

  • 01.07.2020, 09:45
  • Łukasz Kot
Powracamy do wspomnień dotyczących śp. dr Bogumiły Sawy Łukasz Kot
Wspomnieniami dzieli się dr Agnieszka Szykuła-Żygawska, wieloletni redaktor naczelny Zamojskiego Kwartalnika kulturalnego

Powracamy do wspomnień dotyczących śp. dr Bogumiły Sawy zmarłej w dn 27.05 br., historyka, regionalistki, autorki licznych artykułów o Zamościu i Zamoyskich, osoby zasłużonej dla kultury Zamościa. Z dr Bogumiłą Sawą przez wiele lat na łamach Zamojskiego Kwartalnika Kulturalnego współpracowała dr Agnieszka Szykuła-Żygawska, wieloletni redaktor naczelny pisma.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Teksty dr Bogumiły Sawy z wielkim zaciekawieniem czytali m.in przewodniczy zamojscy oprowadzający turystów po mieście.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dr Bogumiła Sawa była nie tylko badaczką Zamościa i rodu Zamoyskich ale także fundatorką m.in attyk na jednej z przyrynkowych kamienic.

 

 

 

 

Łukasz Kot

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe