Lubaczów. Losy Juliana Dąbka zostały opublikowane

  • 01.07.2020, 12:04
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. Losy Juliana Dąbka zostały opublikowane Ks. Mariusz Pastuszak
W Miejskim Domu Kultury im. A. Sas-Bandrowskiego w Lubaczowie odbyło się (30.06) spotkanie autorskie z drem Zygmuntem Kubrakiem.

Spotkanie to było połączone z promocją najnowszej książki autora pt.: „Julian Dąbek. Biografia nauczyciela i żołnierza”. Postaci mniej znanej, od swojego starszego brata gen. Stanisława Dąbka, ale nie mniej ważnej dla mieszkańców Ziemi Lubaczowskiej. Na to spotkanie przybył chrzestny syn Juliana Dąbka, Stanisław Nowak, który wspomina swojego wuja jako szlachetnego człowieka.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pamięć o ważnych osobach Lubaczowszczyzny jest jednym z priorytetów Gminy Lubaczów. Troszczy się o to Wójt Gminy Lubaczów, Wiesław Kapel, który jest mecenasem tej publikacji.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dzięki staraniom Pana Wójta, historia Juliana Dąbka, może ukazać się szerszemu gronu odbiorców.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Więcej informacji na temat nowego wydawnictwa Gminy Lubaczów i postaci Juliana Dąbka będzie można wysłuchać na antenie Katolickiego Radia Zamość już w najbliższą sobotę w ramach audycji samorządowych.

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe