Gdzie na kąpielisko?

  • 01.07.2020, 12:24 (aktualizacja 01.07.2020, 12:37)
  • Małgorzata Zaręba
Gdzie na kąpielisko?
Czynne kąpieliska na świeżym powietrzu od 1.07 ogólnodostępne są nad zalewem moczydło w Nieliszu, a także nad zalewem w Krasnobrodzie

Od (27 czerwca) z otwartego zalewu można korzystać także nad Zalewem Bojary w Biłgoraju, gdzie dla dzieci i młodzieży dostępna jest zjeżdżalni  typu Anakonda, plac zabaw, oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego. Niestety  ze względu na parametry mikrobiologiczne nie skorzystamy z wody na Stawach „Echo" w Zwierzyńcu. Woda w tym zbiorniku jest nieprzydatna do kąpieli. W tym roku nie skorzystamy również z zamojskiego zalewu miejskiego ponieważ jest on modernizowany. W połączonych zalewach (rybackim i kąpielowym) doprowadzona została woda, a wkrótce wykonawca przystąpi do kolejnego, drugiego etapu modernizacji obiektu, o czym informuje Andrzej Wnuk prezydent Miasta Zamość.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak zagospodarowana zostanie infrastruktura zamojskiego zalewu informuje dyrektor zamojskiego OSiR Mateusz Ferens.
 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Osoby chcące schłodzić się w upalne dni mogą skorzystać z zamojskiej krytej pływalni. Ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem na obiekcie zamojskiej krytej pływalni (na dużym i małym basenie oraz w jacuzzi) jednocześnie może przebywać maksymalnie 34 osoby. O limitach osób korzystających z basenu, jacuzzi i sauny powiedział Mateusz Ferens.
 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ze względu na środki chemiczne i chlor zawarty w wodzie basen jest najmniej przyjaznym środowiskiem do rozwoju koronawirusa. Jednak ze względu na obostrzenia wszyscy użytkownicy pływalni muszą stosować się  do ściśle określonych zasad. Basen to miejsce gdzie wszyscy chętni mogą skorzystać z atrakcji wodnych typu – gejzery czy zjeżdżalnia. Ci, którzy będą chcieli nauczyć się pływać mogą zapisać się na zajęcia nauki pływania.Kursy adresowane do wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się pływać.
 

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kryta pływalnia czynna jest codziennie w godz 6.00 - 22.00, a kąpieliska w Zwierzyńcu, Nieliszu, Krasnobrodzie i Biłgoraju, gdzie bezpieczeństwa strzegą ratownicy wodni otwarte są w godz. 10.00.-18.00. Tylko w tym miesiącu podczas korzystania ze zbiorników wodnych w Polsce utonęło 57 osób. Apelujemy o rozsadek i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

 

 

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe