Będą jak nowe

  • 01.07.2020, 14:46
  • Anna Niderla-Kudach
Będą jak nowe
Dwa ważne place w Zamościu zyskają nowy blask. Dzisiaj (01.07) podpisane zostały dwie umowy na przebudowę Placu Wolności oraz Placu Stefanidesa w Zamościu.

Zsumowany koszt tych dwóch inwestycji to ok. 17 mln zł. W imieniu Miasta Zamość umowę podpisał prezydent Andrzej Wnuk, wykonawcę, czyli firmę STRABAG reprezentował dyrektor oddziału Lublin, Marcin Zieliński.

To ważne dla nas inwestycje, zaznaczył na konferencji prasowej prezydent Zamościa.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zarówno Plac Stefanidesa, jak i przyległe do niego ulice, czeka sporo zmian.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wykonawca ma na swoim koncie przebudowy Placu Litewskiego w Lublinie oraz ul. Marszałkowskiej w Łodzi. Gruntowny remont dwóch zamojskich placów będzie inwestycją na lata – podkreślił Marcin Zieliński, przedstawiciel wykonawcy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W związku z tymi pracami należy liczyć się z utrudnieniami w ruchu – zauważył Marcin Zieliński. Nie będzie jednak zaburzenia pracy zamojskiego Ekonomika.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nawierzchnia, która zostanie położona w tych miejscach musi być naturalna, zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków. Jest jednak nadzieja, że uda się uniknąć błędów popełnionych przy remoncie ul. Królowej Jadwigi.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zgodnie z zawartą umową, wykonawca ma czas na realizację zadania do początku listopada 2021 roku.

Anna Niderla-Kudach

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe