45. Zamojskie Lato Teatralne

  • 02.07.2020, 18:39
  • Justyna Przeszło
45. Zamojskie Lato Teatralne
W czwartek (02.07) w Zamojskim Domu Kultury odbyła się konferencja prasowa dotycząca 45. Zamojskiego Lata Teatralnego.

W spotkaniu udział wzięli: Wiceprezydent Miasta Zamość Piotr Zając, Dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Piotr Orzechowski oraz Dyrektor Zamojskiego Domu Kultury Janusz Nowosad. Ze względu na trwającą pandemię część imprez musiało zostać odwołanych, jednak Zamojskie Lato Teatralne wystartuje zgodnie z planem, zaznacza Piotr Zając, Wiceprezydent Miasta Zamość.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Patronem honorowym Zamojskiego Lata Teatralnego jest prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk, Beata Ścibakówna oraz Jan Englert. Wydarzenie rozpocznie się 15 lipca i będzie trwało do 12 września. Wydarzenia będą odbywać się co tydzień, w każdą środę. Inspiracją tego wydarzenia jest 440-lecie miasta Zamość. Festiwal ten ma wymiar niekonkursowy co podkreśla dyrektor ZDK Janusz Nowosad.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W czasie Zamojskiego Lata Teatralnego odbędą dwa plenerowe wydarzenia muzyczne na Rynku Wielkim, Rynku Wodnym oraz w Parku Miejskim. Ponadto w trakcie festiwalu wystawionych zostanie siedem spektakli teatrów zawodowych. Mówi o nich Grażyna Kawala, kierownik programowy Zamojskiego Lata Teatralnego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dyrektor Zamojskiego Domu Kultury podpowiada jak zdobyć wejściówki na Zamojskie Lato Teatralne.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zamojskie Lato Teatralne jest dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Szczegółowy program znajdą państwo na stronie Zamojskiego Domu Kultury.

Justyna Przeszło

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe