Narol. „Od Zamościa po Lwów” w Pałacu Łosiów

  • 06.07.2020, 12:43
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Narol. „Od Zamościa po Lwów” w Pałacu Łosiów Ks. Mariusz Pastuszak

Na terenie Pałacu Łosiów w Narolu (04.07) odbyła się prezentacja książki pt.: „Od Zamościa po Lwów. Szkice historyczne i literackie”. Jest to praca zbiorowa przygotowana przez historyków i pasjonatów historii. Skład zespołu redakcyjnego stanowią: Zdzisław Pizun, Aneta Siemieńska i Ryszard Gawryś. Autorzy publikacji rozpoczęli swoją pracę nad książką w przestrzeni wirtualnej, mówi przedstawiciel współwydawcy książki, Powiatowego Centrum Kultury w Lubaczowie, Piotr Zubowski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Książka „Od Zamościa po Lwów. Szkice historyczne i literackie” zawiera wiele, bardzo interesujących, a dzisiaj często zapomnianych historii, które miały wpływ na kształtowanie się regionu Roztocza.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jedną z wyjątkowych pereł regionu, jest nieistniejący już dzisiaj pałac w Lubyczy Królewskiej, stwierdza współredaktor książki, Aneta Siemieńska:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Książkę „Od Zamościa po Lwów. Szkice historyczne i literackie” wydało Stowarzyszenie Pasjonatów Ziemi Lubaczowskiej „Tegit et protegit” w Horyńcu Zdroju i Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie, natomiast prace nad książką wsparli Burmistrz Miasta i Gminy Narol Grzegorz Dominik, Starosta Lubaczowski Zenon Swatek, Starosta Tomaszowski Henryk Karwan, Nadleśnictwo Tomaszów i Grupa „Oscar” z Tomaszowa Lubelskiego.

Ks. Mariusz Pastuszak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe