Biłgoraj. Warsztaty ‘Bezpieczni na rolkach’

  • 08.07.2020, 21:42
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Warsztaty ‘Bezpieczni na rolkach’
‘Bezpieczne rolkowe wakacje czyli jeżdżę z głową w kasku’ - pod tym hasłem odbyły się (05.07) pierwsze w tym roku warsztaty rolkowe, na które zaprosili OSiR Biłgoraj  oraz Szkółka Rolkowa FunRolki&Fit. Warsztaty odbyły się na terenie Parku Rolkarza przy OSiR w Biłgoraju.

Warsztaty były realizowane równolegle, dla osób początkujących, które stawiają pierwsze kroki na rolkach, jak i dla osób średnio zaawansowanych, które doskonaliły posiadane umiejętności.

Warsztaty uzyskały patronat Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich, który prowadzi kampanię społeczną ‘Jeżdżę z głową - w kasku’, mającą na celu promowanie i przypominanie o używaniu kasku w czasie jazdy na rolkach, deskorolkach, hulajnogach oraz rowerach. "Bezpieczeństwo powinno być priorytetowym czynnikiem w czasie każdej podejmowanej aktywności. Uprawiając sport wyczynowo lub podczas rekreacji sportowej jesteśmy bardziej narażenie na wypadki i ich konsekwencje. Kampania ma za zadanie przekonać ludzi do tego, aby kaski na głowach stały się nieodłącznym elementem jazdy na rolkach, rowerze, deskorolce, hulajnodze i innych aktywności – aby stały się modne! Ma uświadomić również o konsekwencjach jakie może przynieść upadek, który spowoduje uraz „nieochronionej” głowy" - wyjaśniała Katarzyna Futyma, instruktor jazdy na rolkach.  

W programie warsztatów znalazły się ponadto ćwiczenia doskonalące jazdę na rolkach, z naciskiem na hamowanie, skręcanie i prawidłową postawę oraz zabawy utrwalające  te umiejętności.  Warsztaty poprowadzili biłgorajscy instruktorzy ze szkółki rolkowej FunRolki&Fit z dyplomem PZSW zrzeszeni w ogólnopolskim projekcie – ‘I love rolki’.

Joanna Ferens

Zdjęcia (11)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe