Niedokończona rozmowa

  • 13.07.2020, 16:17 (aktualizacja 15.07.2020, 13:32)
  • Joanna Mazurek
Niedokończona rozmowa źródło: www.seminarium.org.pl
Przed kilkoma dniami, 7 lipca 2020 r. odszedł do Pana śp. o. Józef Węcławik SVD (werbista), w 67 r. życia, 46.roku ślubów zakonnych i w 41. roku kapłaństwa.

Kapłan należał do  Zgromadzenia Słowa Bożego. Był wieloletnim misjonarzem we Wschodniej Syberii, pracownikiem naukowym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i dziennikarzem. Pochodził z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Skierbieszowie. Swoje rodzinne strony chętnie wspominał i często odwiedzał.

Pogrzeb  śp. o. Józefa odbył się w Domu Misyjnym św. Wojciecha w Pieniężnie 10 lipca, zaś wczoraj, w niedzielę 12 lipca, Mszę św. w intencji swojego współbrata i wieloletniego współpracownika sprawował w Skierbieszowie biskup ełcki, ks. bp Jerzy Mazur SVD .
Duszę Misjonarza polecajmy Bożemu Miłosierdziu.
Zapraszamy Państwa do wysłuchania rozmowy z o. Józefem Węcławikiem, poświęconej jego wspomnieniom z pracy misyjnej na Syberii - rozmowy, która miała być na naszej antenie kontynuowana...

loadingŁaduję odtwarzacz...

Więcej o Kapłanie: http://www.seminarium.org.pl/nie-zyje-ojciec-dr-jozef-weclawik-svd/

 

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe