Za nami Wyścig Kolarski „Po Ziemi Zamojskiej”

  • 15.07.2020, 11:58 (aktualizacja 16.07.2020, 08:53)
  • Źródło: informacja nadesłana
Za nami Wyścig Kolarski „Po Ziemi Zamojskiej”
W miniony weekend tj. 11-12 lipca 2020 roku po malowniczych trasach Powiatu Zamojskiego, odbył się Wyścig Kolarski „Po Ziemi Zamojskiej”. Dnia 11.07 /sobota/ odbyła się jazda indywidualna na czas, natomiast 12.07 /niedziela/ odbyły się wyścigi ze startu wspólnego. W zawodach wzięli udział kolarze z całej Polski, rywalizując w kilku kategoriach wiekowych oraz w dwóch etapach wyścigu.

Zmagania cyklistów rozegrały się w takich kategoriach wiekowych jak: Młodziczka, Młodzik, Juniorka Młodsza, Junior Młodszy, Juniorka, Junior oraz Kobiety Open. Pierwszy zawodnik w wyścigu jazdy indywidualnej na czas stanął na starcie w sobotę 11 lipca w samo południe. Trasa wyścigu przebiegała od Krasnobrodu do miejscowości Zielone.

Drugiego dnia rywalizacja przeniosła się na trasy przebiegające przez: Krasnobród –Majdan Wielki – Hutków – Suchowola – Feliksówka – Rachodoszcze – Boża Wola – Majdan Ruszowski – Łabunie (ul. Lipowa) – Łabunie (ul. Lipska) – Ruszów – Ruszów Kolonia –Zalesie – Rachodoszcze – Suchowola – Krasnobród (Podklasztor), ze startem i metą na Alei Najświętszej Marii Panny. Pomimo deszczu o godzinie 10:30 rozpoczął się pierwszy wyścig ze startu wspólnego w kategorii wiekowej Junior Młodszy. Starterem honorowym Wyścigów był Burmistrz Miasta i Gminy Krasnobród Pan Kazimierz Misztal. Biorąc pod uwagę warunki pogodowe, od upałów do ulewnego deszczu w trakcie trwania wyścigów wszyscy kolarze zasłużyli na słowa uznania za wytrwałą walkę.

W Wyścigu wzięli udział zawodniczki i zawodnicy z całe Polski. Najlepsi zawodnicy z każdej kategorii otrzymali nagrody finansowe. Drugiego dnia odbyła się ceremonia dekoracji, którą swoją obecnością zaszczycili: Starosta Powiatu Zamojskiego Pan Stanisław Grześko, Burmistrz Miasta i Gminy Krasnobród oraz Pani Mariola Czapla Dyrektor Krasnobrodzkiego Domu Kultury.

Klasyfikacje końcowe zarówno jazdy indywidualnej na czas, jak i wyścigów ze startu wspólnego są dostępne na stronie internetowej Klubu Sportowego „Agros” Zamość. Zapraszamy również do obejrzenia obszernej galerii zdjęciowej z wyścigów zamieszczonej na Facebooku Klubu Sportowego „Agros” Zamość.

Wyścig Kolarski został zorganizowany na zlecenie Polskiego Związku Kolarskiego przy współpracy z: Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego, Miastem Krasnobród, Powiatem Zamojskim, Gminą Adamów, Gminą Łabunie oraz Okręgowym Związkiem Kolarskim w Lublinie. Klub Sportowy „Agros” Zamość, jako główny organizator serdecznie dziękuje za pomoc przy organizacji oraz wparcie finansowe.

Źródło: informacja nadesłana

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe