Odpust w Grabowcu

  • 17.07.2020, 13:56 (aktualizacja 17.07.2020, 14:15)
  • Anna Niderla-Kudach
Odpust w Grabowcu Dominik Kordyś
W parafii pw. św. Mikołaja w Grabowcu czwartek (16.07) odbyła się uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Szkaplerznej, połączona z poświęceniem figury świętego Jana Pawła II.

Mszy św. przewodniczył i słowo Boże wygłosił metropolita lwowski, abp Mieczysław Mokrzycki, były osobisty sekretarz Jana Pawła II. W swoim kazaniu hierarcha przypomniał osobę św. Jana Pawła II. Każda chwila Jana Pawła II była wypełniona modlitwą – powiedział abp Mokrzycki.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Modlitwa Jana Pawła II była pełna ewangelicznej prostoty – dodał abp Mokrzycki.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W centrum życia i modlitwy św. Jana Pawła II była Eucharystia – podkreślił metropolita lwowski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Emanował spokojem i życzliwością. Kontakt z nim zbliżał do Pana Boga – wspominał Jana Pawła II jego były osobisty sekretarz.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Figura św. Jana Pawła II, która została poświęcona podczas uroczystości, znajduje się wewnątrz kościoła, w bocznej nawie.

 

 

Anna Niderla-Kudach

Zdjęcia (79)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe