W biłgorajskim sanktuarium rozpoczęły się uroczystości odpustowe

  • 22.07.2020, 09:18
  • Joanna Ferens
W biłgorajskim sanktuarium rozpoczęły się uroczystości odpustowe
Od Mszy Świętej wieczornej sprawowanej przez ks. Edwarda Kawę, sufragana metropolii lwowskiej (21.07) rozpoczęły się uroczystości odpustowe ku czci św. Marii Magdaleny w biłgorajskim sanktuarium.

Wszystkich zgromadzonych w świątyni witał kustosz sanktuarium, ks. dziekan Witold Batycki i zachęcał do ufnej modlitwy za wszystkich zmarłych parafian:

loadingŁaduję odtwarzacz...

W homilii ks. biskup Edward Kawa nawiązywał do przypowieści o bogaczu i Łazarzu, a także do misji ewangelizacyjnej św. Marii Magdaleny:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po Mszy Świętej wierni przeszli na cmentarz parafialny, gdzie został poświęcony krzyż epidemiologiczny tzw. karawaka i odmówiono również modlitwę św. biskupa Zacharego o oddalenie epidemii. Następnie w procesji przy pięciu stacjach modlono się o życie wieczne dla zmarłych parafian spoczywających na parafialnym cmentarzu.

 

Joanna Ferens

Zdjęcia (25)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe