Św. Mario Magdaleno – wstawiaj się za nami

  • 22.07.2020, 16:40 (aktualizacja 22.07.2020, 18:52)
  • Joanna Ferens
Św. Mario Magdaleno – wstawiaj się za nami
Główne uroczystości odpustowe ku czci św. Marii Magdaleny odbyły się tradycyjnie 22 lipca w biłgorajskim Sanktuarium.

Była to również czwarta rocznica ogłoszenia kościoła parafialnego dekretem bpa Mariana Rojka Sanktuarium Diecezjalnym Św. Marii Magdaleny. Sumie odpustowej przewodniczył sufragan metropolii lwowskiej. ks. biskup Edward Kawa, zaś wszystkich zgromadzonych powitał kustosz sanktuarium, ks. dziekan Witold Batycki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Chcę się dziś modlić za waszą parafię, aby Bóg dotknął was swoją obecnością – mówił na początku Eucharystii ksiądz biskup:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Biskup Kawa w homilii zwrócił uwagę na postać św. Marii Magdaleny i jej wyjątkową misję ewangelizacyjną:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ksiądz biskup w rozmowie podkreślał, że możliwość przebywania w miejscu objawień św. Marii Magdaleny jest dla niego szczególnym przeżyciem:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po Eucharystii miała miejsce procesja eucharystyczna wokół świątyni, podczas której w litanii wzywano wstawiennictwa św. Marii Magdaleny. Ks. Batycki na zakończenie uroczystości dziękował księdzu Biskupowi i wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia wydarzenia. Uroczystości odpustowe zakończyła msza św. zbiorowa za wstawiennictwem św. Marii Magdaleny połączona z nowenną i ucałowaniem relikwii Świętej.

Warto dodać, że sanktuarium św. Marii Magdaleny jest jedynym udokumentowanym miejscem objawień tej Świętej na świecie. W miejscu, gdzie objawiła się św. Maria Magdalena stoi kapliczka, w której znajduje się studnia z cudowną wodą. W sanktuarium znajdują się również relikwie Patronki pozyskane z Mediolanu i ziemia z Magdali.

Joanna Ferens

Zdjęcia (39)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe