Poświęcenie pojazdów w Gminie Biłgoraj

  • 26.07.2020, 13:56
  • Joanna Ferens
Poświęcenie pojazdów w Gminie Biłgoraj
25 lipca obchodziliśmy wspomnienie św. Krzysztofa. Z tej racji w świątyniach naszej diecezji (26.07) zostały odprawione msze św. w intencji podróżujących i prowadzących pojazdy mechaniczne.

Jest to piękna tradycja zwracania się do Pana Boga przez wstawiennictwo św. Krzysztofa o bezpieczeństwo na drodze – tłumaczył proboszcz parafii św. Michała Archanioła w Soli, ks. Krzysztof Jankowski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Podczas błogosławieństwa pojazdów prowadzona jest również zbiórka funduszy na środki lokomocji dla misjonarzy. Oni niosą Ewangelię w najbardziej odległe zakątki świata i muszą tam jakoś dotrzeć, dlatego nasze wsparcie jest im bardzo potrzebne – wyjaśniał ks. Mateusz Januszewski z parafii św. Marii Magdaleny w Biłgoraju:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po mszach św. wszystkie pojazdy znajdujące się na parkingach parafialnych zostały pobłogosławione i pokropione wodą święconą. Jednocześnie dobiegł końca Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, który w tym roku przebiegał pod hasłem ‘Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa’

Joanna Ferens

Zdjęcia (14)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe