Ciosmy. Żurawinowym szlakiem

  • 26.07.2020, 20:11
  • Joanna Ferens
Ciosmy. Żurawinowym szlakiem
Tradycyjnie w ostatnią niedzielę lipca mieszkańcy wsi Ciosmy zaprosili (26.07) na rajd rowerowy ‘Żurawinowym szlakiem’. W tym roku ze względu na pandemię odbył się on w mniejszym zakresie niż dotychczas.

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu ‘Obywatelski Duet!’ realizowanego przez Stowarzyszenie ‘Dąb’ w Ciosmach, współfinansowanego ze środków programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Działania projektowe, takie jak m.in. rajd ‘Zurawinowym szlakiem’ ma przede wszystkim integrować i aktywizować społeczność lokalną – wyjaśniała w rozmowie prezes Stowarzyszenia ‘Dąb’ w Ciosmach, Helena Szado-Oleksak:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Trasa rajdu biegła w tym roku częścią żurawinowego szlaku, wokół Ciosmów:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Rajd miał również aspekt patriotyczny – tłumaczyła jedna z organizatorek, Oliwia Małek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Rajd zakończył się w remizie OSP w Ciosmach, gdzie uczestnicy spotkali się, aby wspólnie obejrzeć fotograficzną prezentację z poprzednich kilkunastu edycji rajdu. Był też poczęstunek oraz czas na dyskusję i integrację. 

Joanna Ferens

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe