Szczebrzeszynianie uczcili swojego bohatera

  • 27.07.2020, 07:30
  • Joanna Mazurek
Szczebrzeszynianie uczcili swojego bohatera AF
Modlitwa i wdzięczna pamięć zgromadziły w niedzielę mieszkańców Szczebrzeszyna na obchodach 76. rocznicy wkroczenia do miasta Oddziału AK dowodzonego przez Tadeusza Kuncewicza ps. „Podkowa”.

W kościele pw. św. Mikołaja w Szczebrzeszynie sprawowana była Msza św. w intencji zmarłych i żyjących „podkowiaków”. Po Eucharystii odbyły się uroczystości pod pomnikiem Polski Walczącej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak podkreślał prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość, poseł Sławomir Zawiślak wejście „Podkowy” do Szczebrzeszyna miało wielkie, symboliczne znaczenie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W obchody wpisała się inscenizacja zdobycia ratusza w Szczebrzeszynie przez oddział „Podkowy”.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Uroczystości 76. rocznicy wkroczenia do miasta Oddziału AK dowodzonego przez Tadeusza Kuncewicza ps. „Podkowa” współorganizowały Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość, 3 Zamojski Batalion Zmechanizowany, parafia pw. św. Mikołaja w Szczebrzeszynie oraz Fundacja Szczebrzeszyn Kultur.

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe