Grupa duchowa pieszej pielgrzymki na Jasną Górę

  • 29.07.2020, 12:41 (aktualizacja 29.07.2020, 12:55)
  • Joanna Suszko
Grupa duchowa pieszej pielgrzymki na Jasną Górę
W niedzielę (02.08) rozpocznie się 38. Piesza Zamojsko-Lubaczowska Pielgrzymka na Jasną Górę.

W tym roku, ze względu na pandemię, ma ona charakter symboliczny i będzie odbywała w formie sztafety. Oznacza to, że każdego dnia, trasę pielgrzymki przemierzać będzie tylko jedna grupa, w której obowiązywać będzie limit 30 uczestników.

Wyjątkiem będą pierwsze dni pielgrzymowania, które 3 grupy będą pokonywać różnymi trasami. Pielgrzymi włączą się jedynie we fragment drogi na Jasną Górę - wędrować będą przez jeden dzień, a na nocleg wrócą do swoich domów.

Z uwagi na wszystkie obostrzenia, najbardziej liczną grupą, w której nie ma żadnych limitów będzie grupa duchowa. To już ostatnia chwila, by zadeklarować swój udział w pielgrzymowaniu w takiej formie. Można to zrobić na kilka sposobów - mówi ks. Marek Mazurek, dyrektor pielgrzymki.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dyrektor pielgrzymki liczy na modlitewne wsparcie pielgrzymów duchowych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Deklarację udziału w grupie duchowej można jeszcze pobrać ze strony internetowej pielgrzymki i wypełnioną odesłać mailowo na adres [email protected]

Dla wszystkich pielgrzymów i słuchaczy przewidziane jest studio pielgrzymkowe w Katolickim Radiu Zamość. W nim usłyszą Państwo relacje z trasy pielgrzymki i retransmisję Apelu Jasnogórskiego. Będzie też czas na wspólną modlitwę czy konferencję ojca duchownego pielgrzymki, ks. Krystiana Malca.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pielgrzymkę, która w tym roku odbędzie się pod hasłem 'Eucharystia daje życie', rozpocznie Msza św. w niedzielę 2 sierpnia. W zamojskiej katedrze o godz. 9.00 będzie jej przewodniczył biskup Mariusz Leszczyński, a my będziemy transmitować ją na naszej antenie. Studio pielgrzymkowe każdego dnia pielgrzymki - od 2 do 13 sierpnia - w dwóch odsłonach: od godz. 15:00 i od 18:00.

 

Joanna Suszko

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe