Obary okiem Grzegorza Szkutnika

  • 29.07.2020, 13:49
  • Joanna Suszko
Obary okiem Grzegorza Szkutnika
Rozległe torfowiska, karłowate sosny, snujące się mgły do tego owadożerne rośliny czy rzadkie gatunki ptaków- to elementy niezwykle urokliwego i wyjątkowego rezerwatu przyrody 'Obary” położonego kilkanaście kilometrów od Biłgoraja.

Od przyszłego tygodnia te cuda przyrody będzie można zobaczyć w… Biłgorajskim Centrum Kultury na wystawie fotograficznej 'Obary”. Autorem zdjęć jest Grzegorz Szkutnik. Wernisaż wystawy odbędzie się w najbliższy poniedziałek (03.08) o godz. 17.30 w holu kina BCK. Wstęp wolny.

'Obary” to wystawa przygotowana z okazji 45 rocznicy objęcia ochroną rezerwatową naturalnych fragmentów torfowisk przejściowych i wysokich typu subkontynentalnego znajdujących się w zachodniej części kompleksu lasów Puszczy Solskiej.

Wystawa powstała dzięki wsparciu: Związku Polskich Fotografów Przyrody, Nadleśnictwa Biłgoraj, Gminy Biłgoraj.

Grzegorz Szkutnik - pasjonat fotografii z wykształceniem przyrodniczym, członek Związku Polskich Fotografów Przyrody zrzeszony w Okręgu Roztoczańsko-Podkarpackim. Głównym tematem jego prac jest krajobraz i elementy go tworzące. W wolnych chwilach oddaje się urokom przyrody Równiny Biłgorajskiej, Puszczy Solskiej i Roztocza.
Swoje fotografie publikuje w wydawnictwach albumowych, czasopismach przyrodniczych, kalendarzach itp. W dorobku posiada sześć wystaw autorskich oraz udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych prezentowanych w kraju i za granicą. Laureat ogólnopolskich konkursów fotograficznych oraz juror konkursów organizowanych przez instytucje samorządowe, stowarzyszenia twórcze i parki narodowe.

Wystawa będzie czynna od 3 sierpnia do 18 września.

 

Joanna Suszko

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe