"Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach"

  • 30.07.2020, 15:15
  • IAR/Joanna Suszko
"Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach"
Od 36 lat sierpień przeżywany jest jako miesiąc abstynencji od alkoholu.

Biskup Tadeusz Bronakowski krajowy koordynator Apostolstwa Trzeźwości zaapelował aby 'tegoroczny sierpień przeżyć w duchu wdzięczności Bogu za setną rocznicę Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą”. Przewodniczący Zespołu KEP do spraw Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych podkreśla, że pamięć o zwycięzcach z 1920 roku to nasz patriotyczny obowiązek, a także powód do dumy i do gorliwej walki z wadami narodowymi:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Hasłem tegorocznego miesiąca trzeźwości jest: 'Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Ks. Józef Zwolak, diecezjalny duszpasterz trzeźwości zwraca uwagę na to, że to najczęściej sami rodzice narażają swoje dzieci na choroby związane z alkoholem, uczą ich także nierozważnego korzystania z alkoholu w bardzo młodym wieku. Stąd apel i troska Kościoła o najmłodszych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

'Jeżeli chcemy zatroszczyć się o trzeźwość narodu to muszą ze sobą współdziałać cztery instytucje”- rodzina, Kościół, samorząd i państwo, podkreśla biskup Tadeusz Bronakowski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wszyscy jesteśmy wezwani do podjęcia trudu abstynencji w sierpniu – dodaje ks. Józef Zwolak.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W Apelu Zespołu Konferencji Episkopatu Polski do spraw Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych czytamy, że problemy alkoholowe dotykają większości Polaków, a rokrocznie przez legalnie sprzedawany alkohol umiera kilkanaście tysięcy Polaków.

IAR/Joanna Suszko

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe