Odpust u Pani Grzybowej na Pszczelnej

  • 02.08.2020, 19:04
  • Joanna Ferens
Odpust u Pani Grzybowej na Pszczelnej
Tradycyjnie jak co roku mieszkańcy Dąbrowicy, Kolonii Sól i Ciosmów spotkali się (02.08) na odpuście u Matki Bożej Grzybowej na Pszczelnej.

Wydarzenie rozpoczęło się przy kościele w Dąbrowicy, gdzie po krótkiej modlitwie i udzielonym przez ks. proboszcza błogosławieństwie, wierni w rajdzie rowerowym udali się na polanę w tzw. Pszczelnej.

Po drodze ks. proboszcz Józef Bednarski dokonał poświęcenia odnowionej kapliczki św. Antoniego, znajdującej się w Kolonii Sól. To ważne miejsce dla tutejszych mieszkańców – podkreślał w rozmowie ks. Bednarski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ks. Józef dodaje, iż parafianie gromadzą się na Pszczelnej, aby dziękować Panu Bogu za wszelkie łaski i dary lasu, którymi ich obdarza oraz Matce Bożej za opiekę i wstawiennictwo:

loadingŁaduję odtwarzacz...

To miejsce od wielu lat nas gromadzi i przyciąga nie tylko mieszkańców, ale i turystów – tłumaczył prezes biłgorajskiego Oddziału PTTK, Marian Kurzyna:

loadingŁaduję odtwarzacz...

To wyjątkowe wydarzenie, w którym warto wziąć udział – wyjaśniała jedna z uczestniczek, Grażyna Skrzydłowska:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na Pszczelnej o godz. 15:00 odmówiono koronkę do Bożego Miłosierdzia, a następnie została odprawiona msza św. Uroczystość zakończył wspólny posiłek. 

Joanna Ferens

Zdjęcia (36)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe