Biłgoraj. Obary na fotografii

  • 03.08.2020, 21:48
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Obary na fotografii
W Biłgorajskim Centrum Kultury odbył się (03.08) wernisaż wystawy fotograficznej ‘Obary’, której autorem jest Grzegorz Szkutnik.

Wystawa powstała z okazji 45 rocznicy objęcia ochroną rezerwatową naturalnych fragmentów torfowisk przejściowych i wysokich typu subkontynentalnego znajdujących się w zachodniej części kompleksu lasów Puszczy Solskiej.

Grzegorz Szkutnik w rozmowie tłumaczył, skąd wzięła się w jego życiu pasja fotografowania:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Fotografowanie to ciągła przygoda:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Fotograf dodaje, iż zrobienie dobrego zdjęcia wymaga nawet spędzenia nocy w lesie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Słowa uznania i podziękowania w stronę fotografa skierował dyrektor BCK, Stanisław Kowalczyk:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Grzegorz Szkutnik - pasjonat fotografii z wykształceniem przyrodniczym, członek Związku Polskich Fotografów Przyrody zrzeszony w Okręgu Roztoczańsko-Podkarpackim. Głównym tematem jego prac jest krajobraz i elementy go tworzące. W wolnych chwilach oddaje się urokom przyrody Równiny Biłgorajskiej, Puszczy Solskiej i Roztocza. Swoje fotografie publikuje w wydawnictwach albumowych, czasopismach przyrodniczych, kalendarzach itp. W dorobku posiada sześć wystaw autorskich oraz udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych prezentowanych w kraju i za granicą. Laureat ogólnopolskich konkursów fotograficznych oraz juror konkursów organizowanych przez instytucje samorządowe, stowarzyszenia twórcze i parki narodowe.

 

Wystawa powstała dzięki wsparciu Związku Polskich Fotografów Przyrody, Nadleśnictwa Biłgoraj i Gminy Biłgoraj. Można ją oglądać w holu BCK do 18 września br. 

Joanna Ferens

Zdjęcia (12)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe