Biłgoraj ruszył na Jasną Górę

  • 04.08.2020, 12:40 (aktualizacja 04.08.2020, 12:45)
  • Joanna Ferens
Biłgoraj ruszył na Jasną Górę
Trwa XXXVIII Piesza Pielgrzymka Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej na Jasną Górę, która w tym roku przyjęła formę sztafety. Dziś, 4 sierpnia, na swój pierwszy dzień pielgrzymowania wyruszyła Grupa Bł. Jerzego z Ziemi Biłgorajskiej.

Przewodnikiem grupy biłgorajskiej jest ks. Mateusz Januszewski, który w rozmowie podkreślał, że choć tegoroczne pielgrzymowanie jest ograniczone to warto dołączyć do grupy duchowej:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa ‘Eucharystia daje życie’ – tłumaczył ojciec duchowny pielgrzymki, ks. Krystian Malec:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po mszy św. w Sanktuarium św. Marii Magdaleny w Biłgoraju pielgrzymi wyruszyli w dalszą drogę, zatrzymując się na odpoczynek w parafii św. Michała Archanioła w Soli. Dziś dotrą do Huty Krzeszowskiej, a dzień zakończą Apelem Jasnogórskim. Na trasie znajdują się także pielgrzymi z Lubaczowa , którzy rano modlili się w Tarnogrodzie i z Tomaszowa Lubelskiego, którzy zatrzymali się w Majdanie Starym. Jutro, 5 sierpnia, na pielgrzymkowy szlak wrócą pielgrzymi z Zamościa, zaś pątnicy biłgorajscy wyruszą jeszcze 7 i 12 sierpnia.

Na Jasną Górę dotrą 13 sierpnia w godzinach popołudniowych, gdzie pielgrzymka zakończy się wspólną mszą św. i Apelem Jasnogórskim.

Joanna Ferens

Zdjęcia (30)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe