Stacja rowerowa w Nieliszu

  • 04.08.2020, 13:57 (aktualizacja 04.08.2020, 14:05)
  • Małgorzata Zaręba
Stacja rowerowa w Nieliszu
Wakacje to odpowiedni czas na spędzenie czasu wolnego na rowerze. W aktywny sposób można odwiedzić miejsca, gdzie samochodem byłoby trudno zobaczyć. W czasach koronawirusa największą zainteresowaniem wśród turystów cieszą się miejscowości położone w górach czy nad wodą oraz Roztocze.

W słoneczne dni mieszkańcy regionu i turyści, chcący czas spędzić aktywnie wybierają wyprawy rowerowe na Roztocze. Dużym powodzeniem cieszy się nowo powstała ścieżka rowerowa przy wyremontowanej drodze wojewódzkiej nr 835 z Sitańca do Nielisza. Trasa wykonana jest z asfaltu, co sprzyja komfortowi jazdy. Wg. rowerzystów w porównaniu do kostki brukowej po asfalcie jeździ się szybciej. Tak więc trasę z Zamościa do Nielisza normalnym tempem można pokonać w dwie godziny. Ścieżkę od jezdni oddzielają bariery ochronne, co sprawia, że ten odcinek drogi jest bezpieczny. Dlatego też z trasy chętnie korzystają dorośli oraz rodziny z dziećmi, zwłaszcza w weekendy.

Każdy rowerzysta wybierający się w dłuższą trasę powinien zadbać o odpowiednie wyposażenie jednośladu w światła, elementy odblaskowe i dzwonek. Jednak podczas jazdy zdarzaja się przypadki, kiedy w oponach zabraknie powietrza lub pęknie nam dętka.

Od lipca w Nieliszu funkcjonuje specjalne miejsce z myślą o rowerzystach, którzy podczas wyprawy zechcą odpocząć lub naprawić czy dopompować powietrze w rowerze. Znajduje się ono na skrzyżowaniu w Nieliszu, które prowadzi nad zalew Moczydło.

Stacja serwisowa posiada wszystko, co jest niezbędne, do szybkiej i nagłej naprawy jednośladu podczas wycieczki. Stacja wyposażona jest w różnego rodzaju wkrętaki, klucze i pompkę z adapterem na wszystkie zawory oraz z manometrem. Ponadto oprócz naprawy roweru turyści mogą odpocząć ponieważ w pobliżu drzew znajdują się stoliki, ławeczki oraz grill. Tak, więc można nie tylko posiedzieć, ale także zjeść coś na ciepło.

Ponadto wzdłuż wyremontowanej drogi wojewódzkiej nr 837 od 11 lipca w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość w Wysokiem działa weekendowy Punkt Informacji Turystycznej. Punkt w sezonie wakacyjnym czynny jest w weekendy, w każda sobotę i niedzielę w godzinach 10.00 - 16.00. W tym miejscu znajduje się stacja naprawy rowerów, która znajduje się tuż przy wejściu do budynku.


 

 

 

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe