W Nadleśnictwie Krasnystaw sprzedano cenne drewno

  • 17.11.2016, 11:43 (aktualizacja 17.11.2016, 12:30)
  • Małgorzata Sobczuk
W Nadleśnictwie Krasnystaw sprzedano cenne drewno
Za nami VII Submisja Drewna Cennego "Lubelska Jesień 2016". Na składnicy w Nadleśnictwie Krasnystaw ogłoszono wyniki tego pisemnego i nieograniczonego przetargu ofertowego. Ponad 824 m3 drewna okleinowego i tartacznego o ponadprzeciętnych cechach użytkowych można było zakupić w gatunkach: dąb, jesion, dąb czerwony, jawor, czy czereśnia.

Podsumowania tegorocznego przetargu drewna cennego dokonał Grzegorz Lenart, zastępca Dyrektora Regionalnego Lasów Państwowych w Lublinie ds. ekonomicznych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Nadleśnictwo Sobibór po raz pierwszy wystawiło na submisji swoje drewno, które zdobyło najwyższą cenę. Andrzej Milaniuk, nadleśniczy Nadleśnictwa Sobibór stwierdził w rozmowie z Małgorzatą Godzisz, że najokazalszy dąb został pozyskany z należytą starannością.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Drewno zostało sprzedane klientom, którzy zaoferowali najwyższą cenę za daną kłodę (tzw. los). Ta forma sprzedaży pozwala zgromadzić w jednym miejscu i czasie drewno o szczególnych właściwościach, wymiarach, barwie, czy układzie słojów.

 

Z drewna cennego możliwe jest wyrobienie m.in. okleiny, instrumentów muzycznych i innych szczególnie pięknych wyrobów, które same w sobie są wyrazem uznania dla pracy wielu pokoleń leśników, którzy pielęgnując drzewostany wyhodowali drzewa o cennym drewnie. Surowiec pozbawiony w większości wad (sęków, guzów, róż i innych) znajduje nabywców wśród szczególnie wymagających klientów.

Więcej na temat VII Submisji Drewna Cennego „Lubelska Jesień 2016” usłyszą Państwo w audycji "Leśne Radio" w sobotę (19 listopada) wyjątkowo o godz. 9:25.

Małgorzata Sobczuk

Zdjęcia (24)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe