Biłgoraj. Festiwal Kultur

  • 08.08.2020, 10:51
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Festiwal Kultur
W Biłgoraju rozpoczął się (07.08) Festiwal Kultur, który jednocześnie otwiera międzynarodowy Festiwal Kultury Żydowskiej ‘Warszawa Singera, odbywający się od 2004 roku w Warszawie.

Podczas piątkowego koncertu wystąpiła Grupa Folklorystyczna ‘Pokolenia’ oraz zespoły, które zagościły na festiwalu czyli zespół KUD ‘Branislaw Nusic’ z Chorwacji, zespół ‘Źeleziar’ ze Słowacji i górale beskidzcy.

O najważniejszych ideach wydarzenia informował dyrektor Biłgorajskiego Centrum Kultury, Stanisław Kowalczyk:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Chcemy przez ten festiwal uczyć tolerancji i szacunku do drugiego człowieka – podkreślał burmistrz Janusz Rosłan:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Festiwal potrwa do niedzieli wieczór (09.08), kiedy odbędzie się koncert finałowy w reżyserii Andrzeja Głowackiego. Dodatkową atrakcją festiwalu jest spacer śladami biłgorajskich Żydów rozpoczynający się przy ławeczce Singera oraz tradycyjny Jarmark Sitarski.

Organizatorami wydarzenia są Biłgorajskie Centrum Kultury, Grupa Folklorystyczna ‘Pokolenia’, Fundacja Shalom oraz festiwal ‘Warszawa Singera’.

Joanna Ferens

Zdjęcia (62)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe