Bon dostępny tylko przez PUE ZUS

  • 08.08.2020, 10:39 (aktualizacja 08.08.2020, 11:10)
  • Joanna Ferens
Bon dostępny tylko przez PUE ZUS
Bon turystyczny można aktywować wyłącznie na PUE ZUS. Nie masz konta? Założenie go potrwa tylko chwilę.

Od 1 sierpnia rodzice dzieci do 18. roku życia mogą zapłacić za usługi turystyczne za pomocą bonu. Wcześniej muszą jednak aktywować go na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (www.pue.zus.pl). Do tej pory zrobiło to już ponad 400 tys. osób. Nie trzeba się spieszyć, bo można zrobić to tuż przed wyjazdem. ZUS zaleca jednak, by nie zwlekać z samą rejestracją na PUE.

Osoby, które nie mają dostępu do Internetu, mogą założyć profil na PUE w placówce ZUS. W zakładaniu kont będą pomagali pracownicy Zakładu. Urząd przypomina, że oprócz dowodu osobistego niezbędne jest jednak także posiadanie adresu poczty internetowej. Jednak wszystko można zrobić w domu – przypomina i wyjaśnia Piotr Olewiński, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa mazowieckiego:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Szybka aktywacja bonu bez wniosku

Po zalogowaniu na swoje konto możemy już aktywować bon. Aby to zrobić nie trzeba składać wniosku. Bon jest dostępny na PUE ZUS w zakładce [Ogólny]. W menu bocznym trzeba wybrać [Polski Bon Turystyczny], a następnie [Mój bon]. Przed aktywacją bonu warto sprawdzić, która osoba w rodzinie jest uprawniona do pobierania świadczenia wychowawczego 500+ (tzn. która osoba składała wniosek o 500+). Na PUE ZUS zakładka [Polski Bon Turystyczny] jest widoczna u tej właśnie osoby. Przy aktywacji trzeba podać swoje dane kontaktowe: adres e-mail i nr telefonu komórkowego.

Piotr Olewiński dodaje, iż bon w chwili obecnej jest już bardzo popularny:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Za pomocą bonu można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r.

Rekord na PUE

Konto na PUE ma wiele zastosowań. Można zapoznać się na nim z prognozą przyszłej emerytury, wysyłać dokumenty do ZUS, a nawet umówić wizytę w placówce. Konto na PUE posiada już ok 5 mln osób. Okres pandemii oraz zainteresowanie bonami sprawiło, że rejestruje się coraz więcej profili. W sierpniu padł rekord. Jednego dnia konto stworzyło ok. 100 tys. nowych użytkowników.

/Piotr Olewiński, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa mazowieckiego/

Joanna Ferens

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe