Znaleziono nielegalne papierosy

  • 13.08.2020, 09:26 (aktualizacja 13.08.2020, 09:38)
  • Małgorzata Kryk
Znaleziono nielegalne papierosy
Kolejny w ostatnich dniach przemyt papierosów ukrytych w pociągu towarowym udaremnili mundurowi Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej. Ze skrytek wagonu wydobyto ponad tysiąc paczek wyrobów tytoniowych, które ukryte były w składzie towarowym wjeżdżającym z Białorusi do Polski.

Oficjalnie wjeżdżały puste platformy towarowe. Jednak w skrytkach pod jedną z platform mundurowi znaleźli dodatkowo 1 010 paczek papierosów, popularnych na Białorusi marek. Ich rynkowa wartość to ponad 14 tys. złotych. Ustalane są okoliczności zdarzenia. Przesłuchani zostali maszyniści składu jednak mężczyźni nie przyznali się do przemytu. Papierosy trafiły do magazynu KAS. Jak wszystkie tego typu wyroby - niewiadomego składu i pochodzenia - zostaną zniszczone. To kolejny w ostatnich dniach przypadek przemytu wyrobów akcyzowych udaremniony na granicy w Terespolu. Doświadczenie funkcjonariuszy pozwala znaleźć nielegalny towar, mimo że przemytnicy testują coraz to nowe miejsca i sposoby jego ukrywania.
 

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe