Modernizacja Placu Wolności

  • 01.09.2020, 11:49 (aktualizacja 01.09.2020, 13:13)
  • Małgorzata Zaręba
Modernizacja Placu Wolności
Nowy wygląd oprócz zamojskiego Placu Stefanidesa będzie miał także Plac Wolności, usytuowany jest obok Kościoła Ojców Franciszkanów, który także jest remontowany. Co się zmieni?

Plac Wolności będzie miał nową nawierzchnię kostki granitowej, która swoją kolorystyką będzie nawiązywała do przebudowywanej ulicy Łukasińskiego. Pojawi się także oświetlenie, monitoring i elementy małej architektury tej.: ławki, kosze na śmieci i stojaki na rowery. Zakres zadania będzie realizowany na ul. Okopowej do granicy pasa kolejowego, o czym informuje Marcin Nowak.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Plac Wolności i Plac Stefanidesa zostały przekazane wykonawcy, którym jest firma STRABAG Sp. z o.o., a realizacja obu projektów zakończy się w przyszłym roku.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Projekt na Placu Wolności zakłada także budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę sieci oświetlenia ulicznego na typu LED i montaż elementów małej architektury jak: ławki, kosze na śmieci, słupki przystankowe.

Małgorzata Zaręba

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe