Malarka, Joanna Kniaź – Hawrot

  • 14.08.2020, 16:52 (aktualizacja 19.08.2020, 15:29)
  • Małgorzata Kryk
Malarka, Joanna Kniaź – Hawrot
W sali wystaw Centrum Kultury Zwierzyńcu w piątek (14.08) o godz. 17.00 odbędzie się wernisaż wystawy pt. „ Gdzieś w nas”, autorstwa Joanny Kniaź – Hawrot.

Utalentowana malarka ukończyła Liceum Społeczne i pierwszy stopień szkoły muzycznej w klasie gitary klasycznej w Zamościu. Po szkole średniej studiowała na kierunku stosunki międzynarodowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Ze względu na zainteresowanie językami obcymi wyjechała za granicę, najpierw do Norwegii, a później do Brukseli, gdzie przez siedem lat pracowała w Komisji Europejskiej oraz w Ambasadzie Polski. Od 2017r oku Joanna Kniaź – Hawrot razem z mężem i synem mieszka w Lizbonie w Portugalii. Tam w centrum miasta znajduje się pracowania artystyczna, gdzie maluje i tworzy swoje prace malarskie.

W audycji „Rozmowa dnia” usłyszymy czym Joanna Kniaź – Hawrot zajmowała się w Brukseli i co sprawiło, że zdecydowała się wyjechać do Lizbony, by poświęcić swój czas malarstwu.

Prace artystki są uzewnętrznieniem jej myśli i emocji. Malarka nie nazywa siebie samej „artystką” ponieważ twierdzi, że tytuł „artysty” to wielkie słowo, na które trzeba zasłużyć. Jednak patrząc na tajemniczość obrazów i rysunków malarki można stwierdzić, że posiada wielki talent. Ponadto wernisaż wystawy w Zwierzyńcu pt. „Gdzieś w nas” nie jest pierwszą publiczną prezentacją jej prac. W 2018 roku w w Galerii 77 zamościanie mogli podziwiać wystawę pt. „Meandry podświadomości”. Obrazy Joanny Kniaź – Hawrot wykonane pędzlem i piórem powstają intuicyjnie: "Gdy siadam przed pustą kartką papieru czy płótnem, nigdy nie wiem, które drzwi w korytarzach mojej podświadomości otworzą się tym razem (...) „. Niezwykła barwa prac z perspektywy odbiorcy wzbudza ciekawość i zainteresowanie. W „Rozmowie dnia” usłyszymy jaka tematyka prac zostanie zaprezentowana na wernisażu w Zwierzyńcu.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Wernisaż wystawy Joanny Kniaź – Hawrot pt. „ Gdzieś w nas” można obejrzeć do 15.09 w sali wystaw Centrum Kultury Zwierzyńcu. Serdecznie zapraszamy. 

Poniższe zdjęcia wykonał Kazimierz Kniaź, a prace Joanny Kniaź – Hawrot można zobaczyć i zamówić na stronie internetowej na stronie internetowej [kliknij]

Rozmowa z Joanną Kniaź – Hawrot na temat sztuki wybrzmi w niedzielę (16.08) o godz. 17.00 na antenie naszego radia.

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe