Wernisaż wystawy pt. „ Gdzieś w nas”.

  • 14.08.2020, 17:22 (aktualizacja 19.08.2020, 15:22)
  • Małgorzata Kryk
Wernisaż wystawy pt. „ Gdzieś w nas”.
W sali wystaw Centrum Kultury Zwierzyńcu w piątek (14.08) o godz. 17.00 odbył się wernisaż wystawy pt. „ Gdzieś w nas”, autorstwa Joanny Kniaź – Hawrot.

Utalentowana malarka ukończyła Liceum Społeczne i pierwszy stopień szkoły muzycznej w klasie gitary klasycznej w Zamościu. Po szkole średniej studiowała na kierunku stosunki międzynarodowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Ze względu na zainteresowanie językami obcymi wyjechała za granicę, najpierw do Norwegii, a później do Brukseli, gdzie przez siedem lat pracowała w Komisji Europejskiej oraz w Ambasadzie Polski. Od 2017r oku Joanna Kniaź – Hawrot razem z mężem i synem mieszka w Lizbonie w Portugalii. Tam w centrum miasta znajduje się pracowania artystyczna, gdzie maluje i tworzy swoje prace malarskie.

Wernisaż wystawy w Zwierzyńcu pt. „Gdzieś w nas” nie jest pierwszą prezentacją prac malarki. W 2018 roku w w Galerii 77 zamościanie mogli podziwiać wystawę pt. „Meandry podświadomości”. Cym różni się tamta wystawa, od tej którą będzie można zobaczyć w Zwierzyńcu?

loadingŁaduję odtwarzacz...

Prace artystki są uzewnętrznieniem jej myśli, emocji i uczuć.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Malarstwo rozwija kreatywność i wyobraźnię. Aby odkryć w nich prawdziwe emocje artystki najlepiej pracom przyjrzeć się z bliska.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Prace wykonane są pędzlem i piórem. Powstają intuicyjnie, dlatego prawo do interpretacji malarka pozostawia odbiorcom.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Każdy z nas posiada jakiś talent, bo w każdym z nas jest drzemie dusza artysty. Pasje Joanny Kniaź – Hawrot to malarstwo i fotografia. Autorka wystawy zachęca wszystkich, zarówno dzieci i młodzież oraz dorosłych do odkrywania własnej twórczości.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wernisaż wystawy pt. „ Gdzieś w nas” można obejrzeć do 15.09 w sali wystaw Centrum Kultury Zwierzyńcu, a zdjęcia z otwarcia wydarzenia, które znajdują się poniżej wykonał Kazimierz Kniaź.

Prace Joanny Kniaź – Hawrot można zobaczyć i zamówić na stronie internetowej na stronie internetowej [kliknij]

Rozmowa z Joanną Kniaź – Hawrot na temat sztuki wyemitowana została na antenie naszego radia w niedzielę  (16.08) o godz. 17.00. Link do rozmowy [kliknij].

 

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (17)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe