Gmina Księżpol podziękowała za plony

  • 23.08.2020, 19:34
  • Joanna Ferens
Gmina Księżpol podziękowała za plony
W kościele pw. Podwyższenia Krzyża w Księżpolu odbyły się (23.08) dożynki Gminy Księżpol.

Eucharystii przewodniczył ks. proboszcz Marian Drążek, który już na wstępie witał wszystkich zgromadzonych i podkreślał, jak ważne jest dziękczynienie Bogu za wszystkie otrzymane łaski:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Słowo Boże wygłosił franciszkanin o. Wiesław Pyzio. W koncelebrze mszę św. sprawował również proboszcz z parafii w Majdanie Starym, ks. Adam Sobczak, zaś podsumowania roku pracy rolników dokonał wójt Gminy Księżpol, Jarosław Piskorski.

Ze względu na pandemię dożynki miały charakter wyłącznie kościelny przy zachowaniu dystansu społecznego i zasad sanitarnych. Nie zabrakło jednak tradycyjnych wieńców dożynkowych i daru chleba z tegorocznej mąki.

Joanna Ferens

Zdjęcia (12)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe