Biłgoraj. Żyję ekologicznie

  • 23.08.2020, 20:55
  • Joanna Ferens
Biłgoraj. Żyję ekologicznie
W miniony weekend (22-23.08) na placu przy kościele św. Jana Pawła II odbył się Eko Film Festiwal ‘Żyję ekologicznie’. Motywem przewodnim wydarzenia były projekcje filmów o tematyce ekologicznej.

Festiwal to przede wszystkim zwrócenie uwagi na piękno otaczającej nas przyrody – podkreślał w rozmowie organizator wydarzenia, ks. Krystian Bordzań:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Impreza wpisuje się również w nauczanie Papieża Jana Pawła II:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Eko Film Festiwal zakończył się Eko-Koncertem w wykonaniu Pauliny Mazepy z Lubaczowa, która w rozmowie tłumaczyła, iż muzyka również może przekazywać treści ekologoiczne:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Uczestnicy festiwalu mieli okazję obejrzeć takie filmy jak m.in.  ‘Książę i Smog’, ‘Skąd się biorą produkty ekologiczne’, ‘Nasze miejsce na ziemi’, ‘Przeżyj to! Polskie parki narodowe’, ‘Losy Lubelskich Lasów’ czy ‘Mity na temat jakości powietrza’. Ponadto prezentowano filmy nadesłane w ramach konkursu pt. ‘Film o ekologii’. Projekcjom towarzyszyły degustacje produktów ekologicznych, ozdabianie bawełnianych ekotoreb, gry i zabawy ekologiczne i konkurs loteryjny. Nie zabrakło również różnorodnych stoisk m.in. stoisko z ‘lasem w szkle’, z przyjmowaniem surowców wtórnych i z sadzonkami drzew. Wszystkie przyniesione odpady były wymieniane na drzewko lub ekologiczną torbę.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowało Katolickie Radio Zamość.

Joanna Ferens

Zdjęcia (12)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe