Nowoczesne przejście

  • 27.08.2020, 09:53 (aktualizacja 27.08.2020, 10:12)
  • Małgorzata Kryk
Nowoczesne przejście
W środę (26.08) utrudnienia w ruchu występowały na ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego w w pobliżu Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. Powód? Zmodernizowane zostało przejście dla pieszych z wyspą na środku jezdni. W ostatnim czasie doszło tam do wielu zdarzeń drogowych, dlatego nowoczesne przejście ma zwiększyć bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Inteligentne przejście dla pieszych wyposażone zostało czujniki ruchu i sygnały świetlne tzw. kocie oczka. Podobne przejście znajduje się obok Sądu w drodze do SP Nr 4 w Zamościu. Ze statystyk policyjnych wynika,ze w Polsce najwięcej zdarzeń drogowych to przyczyna nadmiernej prędkości, a coraz częściej do wypadków dochodzi na oznakowanych przejściach dla pieszych. W dużej mierze ich przyczyną jest pośpiech i nie zachowanie należytej ostrożności, a także przechodzenie na drugą stronę jezdni poza wyznaczonym przejściem dla pieszych. Jako piesi powinniśmy pamiętać, że nie wolno opierać się wyłącznie na zmyśle słuchu, ale także patrzeć i przewidywać. O przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa zarówno ze strony kierowców jak i pieszych przypomina st. asp. Dorota Krukowska – Bubiło, oficer prasowy KMP w Zamościu


loadingŁaduję odtwarzacz...

Przed wejściem na przejście upewnijmy się, że z żadnej strony nie nadjeżdża pojazd.

 

 

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe