Magda Romańska, Andrzej Smyk

  • 04.09.2020, 08:00 (aktualizacja 04.09.2020, 09:17)
  • Małgorzata Kryk
Magda Romańska, Andrzej Smyk
Uczestniczka projektu "Przeczytaj mnie" i prezes Stowarzyszenia "HEureka Generator" z Zamościa.

W dniach od 17 do 24 sierpnia Sto­wa­rzysze­nie "HEureka Generator" zorganizowało wymianę międzynarodową w ramach projektu ph. "I will read you”. Tematem projektu była walka ze stereotypami i uprzedzeniami. Ze względu na panująca pandemię zorganizowana została ona w formie on – line. Realizując projekt młodzież udowodniła przede wszystkim sobie, że można się wspólnie jednoczyć i integrować nawet przez komputer. Warto podkreślić, że w projekcie wzięła udział młodzież nie tylko z Polski, ale także z Ukrainy i wszyscy komunikowali się w języku angielskim. Bowiem warunkiem udziału w projekcie była umiejętność posługiwania się językiem angielskim w stopniu komunikatywnym.

W audycji 'Rozmowa dnia” uczestniczka projektu studentka pedagogiki, Magda Romańska z Zamościa zdradziła w jaki sposób poradziła sobie z nieśmiałością i komunikacją z nieznanymi osobami, których nigdy wcześniej nie widziała, a korzystając z komunikatora na platformie Zoom porozumiewała się w języku angielskim. W rozmowie usłyszymy o jej wrażeniach i czego nauczyła się będąc uczestniczką projektu. Co najważniejsze usłyszymy w jaki sposób najlepiej nauczyć się języka angielskiego i jak przełamać bariery językowe w komunikacji z drugim człowiekiem.loadingŁaduję odtwarzacz...


Stowarzyszenie "HEureka Generator" zo­stało założone w li­stopadzie 2016 roku przez osoby posiadające wielo­let­nie doświadczenie w pracy w organizacjach pozarządowych. Stowarzyszenie wspie­ra­ osoby wy­klu­czone społecznie poprzez organizację i prowadzenie spotkań zwiększających aktywność społeczną. Andrzej Smyk, prezes Stowarzyszenia "HEureka Generator" w Rozmowie dnia powie o idei Stowarzyszenia oraz skąd wziął pomysł na stworzenie organizacji. Człon­ko­wie stowarzyszenia działają na rzecz społecz­ności lokal­nej oraz pro­mują i upowszechniają edukację pozaformalną. Dlatego w rozmowie usłyszymy czym ona jest i kto może zostać członkiem stowarzyszenia. "HEureka Generator" realizując projekty współpracuje ze szkołami w Zamościu, a członkami projektów najczęściej jest młodzież szkolna. Stowarzyszenie umożliwia równe szanse wszystkim, którzy chcą sie czegoś nowego nauczyć, jednocześnie dając innym coś od siebie. Tematyka projektów dotyczy tego czym interesuje się młodzież. Dlatego z inicjatywy młodzieży w dniach od 17 do 24 sierpnia zrealizowany został  projekt pn. "I will read you ". Wymiana międzynarodowa odbyła się w języku angielskim, W ramach projektu „Human Library” uczestnicy mogli podzielić się swoimi doświadczeniami na temat stereotypów, które widziane są ich oczami. Własne spostrzeżenia i myśli wyrażali w języku angielskim, dzięki czemu mogli sprawdzić poziom gramatyczny oraz zasób słów języka. Ponadto młodzież nauczyła się wielu umiejętności m.in: obsługiwania nowych programów do edycji i obróbki grafiki i montowania filmów. Dla młodzieży było to duże doświadczenie ponieważ komunikowanie się w języku obcym dało możliwość przełamania lęku przed sobą i kamerą. To nie koniec inicjatyw, bo kolejny projekt dedykowany jest do osób pracujących z młodzieżą, o czym można usłyszeć w rozmowie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe