Kraków. Zmarł Kard. Marian Jaworski

  • 07.09.2020, 09:55
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Kraków. Zmarł Kard. Marian Jaworski diecezja.pl
W wieku 94 lat w sobotę 5 września o godzinie 22.02 zmarł Ksiądz Kardynał Marian Jaworski.

Ksiądz Kardynał był przyjacielem św. Jana Pawła II, Biskupem Administratorem Apostolskim w Lubaczowie, byłym Metropolitą Lwowskim, pierwszym rektorem Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i honorowym obywatelem miasta Lubaczowa. To wybitna postać, która podczas swojej kapłańskiej posługi przyczyniła się do wzrostu duchowego i materialnego Lubaczowa, mówi Proboszcz Konkatedry w Lubaczowie, Ksiądz Andrzej Stopyra:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Także społeczność Lubaczowa będzie mogła pożegnać ś.p. Kardynała Mariana Jaworskiego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W Lubaczowie uroczystości pożegnania Jego Eminencji Księdza Kardynała Mariana Jaworskiego rozpoczną się we wtorek (08.09) o godzinie 14.30, kiedy zostanie przywieziona do Konkatedry trumna z ciałem Księdza Kardynała.
Następnie od godziny 15.00 będzie trwało modlitewne czuwanie.

O godzinie 18.00 rozpocznie się Msza Św. w intencji śp. Kardynała Mariana Jaworskiego, której będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, Metropolita Lwowski.
Po Mszy Św. dalszy ciąg modlitewnego czuwania.

W środę (09.09) o godzinie 10.00 rozpocznie się Msza Św. w intencji ś.p. Księdza Kardynała, której będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Mariusz Leszczyński, Biskup pomocniczy Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej, po której ciało Księdza Kardynała zostanie przewiezione do Krakowa.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w piątek (11.09) o godzinie 11.00 Mszą Św. z obrzędem ostatniego pożegnania w Sanktuarium Pasyjno – Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej. Trumna z ciałem Księdza Kardynała, zgodnie z Jego ostatnią wolą, spocznie w krypcie kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej Kalwaryjskiej.

Ks. Mariusz Pastuszak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe