Łucznicy Agrosu nie zawodzą

  • 08.09.2020, 11:17 (aktualizacja 08.09.2020, 12:10)
  • Małgorzata Kryk
Łucznicy Agrosu nie zawodzą
Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu, przy ul. Królowej Jadwigi 8 w dn. 5-6.09 odbyły się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w łucznictwie.

Było do dwudniowe wydarzenie, od miesięcy wyczekiwane przez łuczników. W zmaganiach udział wzięli juniorzy młodsi, juniorzy i młodzieżowcy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zawodnicy oddali strzały z 60 i 70 metrów.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Konrad Firek dodał, że na MP przyjechała liczna reprezentacja z całej Polski.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Sekcja łucznicza działa w Agrosie od początku istnienia klubu. Jej założycielem był trener Jan Stempel, wychowawca wielu pokoleń doskonałych zawodników. Aktualnie sekcję prowadzi Leszek Stempel, a reprezentanci klubu zdobywają najwyższe trofea rangi kraju i świata.

loadingŁaduję odtwarzacz...

O przygodzie z łucznictwem powiedziała Julia Oberda reprezentantka Agrosu, która jest utalentowaną zawodniczką, a dowodem na to są zdobyte medale w Pucharze Europy i Mistrzostwach Polski.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Liczne sukcesy ma na koncie także Anna Ferens, która miała szansę reprezentować klub na ubiegłorocznych MŚ.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jednym z czołowych zawodników jest także Andrzej Neścior, który brał udział w Mistrzostwach Europy i Świata, dzięki czemu zwiedził świat wzdłuż i wszerz.

loadingŁaduję odtwarzacz...

MP cieszyły się dużym zainteresowaniem ze względu na wstrzymane z powodu pandemii zawody.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Leszek Stempel zdradził, na czym w czasie społecznej izolacji polegały treningi zawodników w warunkach domowych.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Łucznictwo wbrew pozorom jest sportem ogólnorozwojowym, bo wymaga nie tylko użycia siły ,ale przede wszystkim skupienia, uwagi i koncentracji. Zawodnicy sekcji łuczniczej trenują w okresie letnim w otwartej przestrzeni za stadionem, gdzie znajdują się tarcze, a w okresie jesienno – zimowym zajęcia odbywają się na korytarzu hali widowiskowo – sportowej. Łucznictwo jest sportem indywidualnym, dlatego o zajęciach i godzinach trenowania decyduje zawodnik. Treningi odbywają się codziennie w godz. 14.00 -18.00 oraz w soboty w godz. 10.00 -13.00. Zawodnik sam może wybrać sobie w jakich dniach i godzinach chce trenować. Jedynym warunkiem przynależności do klubu jest opłacenie rocznej składki ubezpieczeniowej w wysokości 30 zł. Pomimo pozorów łucznictwo jest emocjonującym sportem, a co zabrać ze sobą na pierwszy trening?
loadingŁaduję odtwarzacz...


Tym razem zawodnicy także nie zawieli. Na Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS strzelcom udało się wywalczyć drużynowe złoto, a dwa brązowe medale zdobył Andrzej Neścior i Kamila Biczak.

Łucznictwo może uprawiać każdy. Sprzęt sportowy, a więc łuki i strzały zapewnia klub. Wszystkie osoby które chciałby usłyszeć czym jest łucznictwo i na czym polega trenowanie celności do tarczy usłyszycie Państwo na antenie naszego radia w audycji „Rozmowa dnia” w środę (09.09) o godz. 8.40 i 15.40 oraz w „Zapowiedziach sportowych” w piątek (11.09) o godz. 14.20.

Gośćmi tych audycji będą: trener I klasy sportowej sekcji łuczniczej w KS Agros Zamość oraz zawodnicy Agrosu, którzy reprezentowali Zamość na Mistrzostwach Świata. Serdecznie zachęcamy do wysłuchania tych rozmów.


 


 

 

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (25)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe