Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Sukcesy AKS- ON

Mistrzostwa Polski w para lekkoatletyce, odbyły się w Krakowie w dniach 20-23.08, a w w zawodach wzięło udział czterech zawodników i cztery osoby kadry z zamojskiego AKS- ON.

Zawodnicy osiągnęli znaczące sukcesy szczególnie w race runner: Wojciech Kukiełka zwyciężył trzykrotnie na 100,200 i 800m i został Mistrzem Polski na dystansie 200 m i 800m. Kacper Olech zajął I miejsce na dystansie 400 m uzyskując tytuł Mistrza Polski, a także drugie miejsce na dystansie 200m oraz 100m, Michał Nowosadowski na dystansie 800m zdobył srebrny medal oraz trzecie miejsce na dystansie 400m. Wiktor Gilewski zajął piąte miejsce na dystansie 100m bieg płaski oraz dziewiąte na 200m bieg płaski w klasie T38. Należy dodać że zawodnicy oprócz Michała są juniorami, a Wojtek juniorem młodszym.

Przed zawodnikami w tej dyscyplinie jeszcze Mistrzostwa Polski Juniorów Kozienice w Para lekkoatletyce, które zaplanowano na w połowę października. Race runner dyscyplina sportowa dla osób z niepełnosprawnością głównie porażeniem mózgowym .Zawodnicy poruszają się na rowerach /(wózkach) trzykołowych biegną lub odpychają się nogami. Zawodnicy rywalizują w trzech klasach sportowych w zależności od poziomu - stopnia sprawności (RR1,2,3). Dyscyplina planowana w programie Paraolimpiady w Paryżu 2024 .

Koronawirus przystopował starty szczególnie w Bocci,  ale w dn. 24-27.09 zawodnicy AKS- ON pojadą do Konopisk na pierwsze Eliminacje do Mistrzostw Polski Bocci.