Lubaczów. Uroczystości pogrzebowe Kard. Mariana Jaworskiego

  • 09.09.2020, 09:18 (aktualizacja 09.09.2020, 09:24)
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. Uroczystości pogrzebowe Kard. Mariana Jaworskiego Ks. Michał Moń
W lubaczowskiej Konkatedrze odbyła się (08.09) Msza Św. żałobna w intencji zmarłego Kard. Mariana Jaworskiego.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Metropolita Lwowski, Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki. Mszę Św. koncelebrowali Metropolita Przemyski Arcybiskup Adam Szal, Biskup pomocniczy Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej Mariusz Leszczyński, Biskup senior Diecezji Charkowsko – Zaporoskiej Marian Buczek i wielu przybyłych z różnych stron świata kapłanów. Na tę okoliczność swoje słowo i papieskie błogosławieństwo skierował także Papież Franciszek, wspominający moment spotkania z Kardynałem. List Papieża odczytał Ksiądz Biskup Mariusz Leszczyński:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Stawianie podwalin Administraturze Apostolskiej Archidiecezji Lwowskiej z siedzibą w Lubaczowie, przez ówczesnego Biskupa jaworskiego nie było łatwym zadaniem, podkreśla Metropolita Lwowski, Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Także dla całego Podkarpacia, osoba Kardynała Mariana Jaworskiego, była wybitną postacią, dodaje Marszałek Województwa Podkarpackiego, Władysław Ortyl:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dla wszystkich mieszkańców Lubaczowszczyzny śmierć Kardynała jest niepowetowaną strata, podsumowuje Starosta Powiatu Lubaczowskiego, Zenon Swatek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po zakończonej Eucharystii, osoby zaangażowane w różne grupy i organizacje czuwały, do późnych godzin nocnych, przy trumnie z ciałem ś.p. Kardynała Mariana Jaworskiego, modląc się o Jego zbawienie. We środę (09.09) po Mszy Św. o godzinie 10.00 ciało Kardynała zostanie przewiezione do Krakowa.

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe