Nocny bieg w Zamościu

  • 10.09.2020, 09:45 (aktualizacja 10.09.2020, 09:59)
  • Małgorzata Kryk
Nocny bieg w Zamościu
Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w biegu nocnym „Zamość 1580”, który odbędzie się w piątek 18 września. Biuro zawodów otwarte będzie w godz. 19.00 - 20.50 na zamojskim Rynku Wielkim, gdzie odbędzie się rejestracja uczestników,

Wszyscy zgłoszeni zawodnicy spotkają się o godz. 21.00 na starcie. Dystans do przebiegnięcia wynosi 1580m.

Którędy poprowadzi trasa?
Biegacze wystartują z Rynku Wielkiego, a następnie pobiegną ulicami zamojskiej Starówki: Grodzką, Akademicką, Parkiem Miejskim i spotkają się na mecie na stadionie OSIR przy ul. Królowej Jadwigi 8.

Dekorację i oficjalne zakończenie imprezy zaplanowano o godz. 21.30 na stadionie OSiR. Uczestnictwo w biegu jest bezpłatne, a elektroniczne zgłoszenia przyjmowane są do 17.09 lub do chwili wyczerpania limitu pakietów startowych. Liczba miejsc jest ograniczona i wynosi 150 osób. W biegu mogą uczestniczyć osoby, których stan zdrowia pozwala na wzięcie udziału w biegu. Każdy uczestnik otrzyma nr startowy i pakiety startowe: koszulkę, medal i materiały promocyjne.

Na mecie Biegu dla uczestników biegu rozlosowane będą nagrody niespodzianki. W klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn najszybsi biegacze, za za zajęcie miejsc I-III otrzymają puchary i nagrody rzeczowe

Bieg odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne, zatem warto dostosować ubiór do pogody.

Ideą przewodnią biegu są;
- uświetnienie obchodów Jubileuszu 440-lecia Miasta Zamość i Jubileuszu 45-lecia Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu,
- popularyzacja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia,
- promowanie lokalnych tras biegowych Miasta Zamość.

Organizatorami biegu są: Miasto Zamość, OSiR w Zamościu oraz Stowarzyszenie K.S. Hetman Zamość. 

Małgorzata Kryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe