Lubaczów. Uroczyste pożegnanie Kard. Mariana Jaworskiego

  • 10.09.2020, 11:58
  • Ks. Mariusz Pastuszak
Lubaczów. Uroczyste pożegnanie Kard. Mariana Jaworskiego Ks. Mariusz Pastuszak
Biskupi, kapłani, siostry zakonne, przedstawiciele władz samorządowych, obywatele Ukrainy i społeczność Lubaczowa, uczestniczyli w lubaczowskiej Konkatedrze (09.09) w uroczystej Mszy Świętej na pożegnanie ś.p. Kardynała Mariana Jaworskiego.

Eucharystii przewodniczył Biskup pomocniczy Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej Mariusz Leszczyński, a okolicznościowe kazanie wygłosił Biskup senior Diecezji Charkowsko – Zaporoskiej Marian Buczek.
W koncelebrze uczestniczyli także Biskup pomocniczy Archidiecezji Przemyskiej Stanisław Jamrozek, Biskup pomocniczy Diecezji Rzeszowskiej Edward Białogłowski, a także licznie przybyli kapłani z Polski i Ukrainy.

Mieszkańcy Lubaczowszczyzny a szczególnie parafianie z Baszni Dolnej, w której ówczesny Ksiądz Marian Jaworski był wikariuszem, pamiętając gorliwość swojego Duszpasterza, zanosili dziękczynną modlitwę w intencji Księdza Kardynała.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Życie Kardynała Jaworskiego na Ukrainie było naznaczone nieustannym krzyżem, wspomina Biskup senior Diecezji Charkowsko – Zaporoskiej Marian Buczek:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Metropolia Lwowska mogła się odrodzić dzięki staraniom i wytrwałości Księdza Kardynała.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Słowa listu, napisanego przez Księdza Mariana Jaworskiego, w dniu przyjęcia sakry biskupiej na Wawelu, o modlitwie za siebie nawzajem, to niejako duchowy testament zostawiony nam przez Księdza Kardynała, podsumowuje Biskup pomocniczy Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej Mariusz Leszczyński:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Po zakończonej Eucharystii Ksiądz Biskup Edward Białogłowski poprowadził modlitwę „Ostatniego pożegnania”, po której ciało Księdza Kardynała, w uroczystym kondukcie, zostało wyniesione z Konkatedry i przewiezione do Krakowa.

Ks. Mariusz Pastuszak

Zdjęcia (89)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe