Kto w czasie wakacji odwiedził Zamość?

  • 10.09.2020, 13:06 (aktualizacja 10.09.2020, 14:21)
  • Małgorzata Kryk
Kto w czasie wakacji odwiedził Zamość?
W dobie koronawirusa popularnymi miejscowościami odwiedzanymi przez turystów czasie wakacji były historyczne miasta jak: Gdańsk, Warszawa, Kraków, Wrocław, Lublin, a także Zamość. W czasach pandemii osoby, które w sezonie wakacyjnym wyjeżdżały do zagranicznych kurortów odwiedzały miejscowości, gdzie można było odpocząć. Dużym zainteresowaniem cieszyły się miejscowości położone nad wodą oraz góry.

Duży ruch turystyczny zauważalny był także na Roztoczu. Bowiem co sezon atrakcje regionu stanowią szumy, leśne szlaki oraz spływy kajakowe po rzece Wieprz. Za nami wakacje, ale to nie oznacza, Że sezon turystyczny został już zakończony. Skąd w tym roku gościliśmy turystów odwiedzających Zamość powiedziała Joanna Liberadzka – Duras dyrektor Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Turyści odwiedzający nasz region, którzy po drodze wstępowali do Zamościa, chętnie zwiedzali nasze miasto na rowerach. Za nimi wakacje, jednak w dalszym ciągu pogoda sprzyja wyprawom rowerowym. Warto dodać że Ci turyści którzy przyjeżdżają samochodami do Zamościa, a czas wolny chcieliby spędzić aktywnie mogą skorzystać z wypożyczalni rowerów, która dostępna jest w dwóch punktach Zamojskiego Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej. Wypożyczalnie zlokalizowane są na Starówce na ulicach: Rynek Wielki 13 (Starówka – budynek Ratusza) oraz Łukasińskiego 2E (osiedle Planty).

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na jakich zasadach działa wypożyczalnia?
loadingŁaduję odtwarzacz...


W Zamojskim Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej przy ul. Łukasińskiego 2E znajduje się także bezpłatna przechowalnia bagażu. Wszyscy turyści mogą pozostawić torbę podróżną bez limitu czasowego

loadingŁaduję odtwarzacz...

Choć wakacje za nami nadal najczęściej zwiedzanymi miejscami na rowerach są forteczne mury zamojskiej Starówki i trasa wokół historycznych budynków Twierdzy Zamość. Bez wątpienia turystów przyciąga Roztocze.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Turyści odwiedzający nasze miasto, szczególnie zainteresowani historią i początkami Zamojskiej Twierdzy mogą skorzystać z multimedialnych przewodników z narratorem.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Turyści, którzy interesują się aktualnymi wydarzeniami kulturalnymi, odbywającymi się w naszym mieście mogą także skorzystać z bezpłatnych przewodników, map i folderów o regionie.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Wszystkich turystów, ale także mieszkańców Zamościa i okolicznych miejscowości serdecznie zachęcamy do turystyki jednośladem. Bowiem nasz region posiada wiele szlaków rowerowych oraz ciekawych miejsc i zabytków, które warto zobaczyć. Najpopularniejszą trasą rowerową, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem jest ścieżka z Zamościa do Nielisza. Pomimo iż wakacje za nimi, doskonałą alternatywą na udany weekend jest spędzenie czasu wolnego na świeżym powietrzu.

 

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe