25 lat flagi Zamościa

  • 10.09.2020, 14:38 (aktualizacja 10.09.2020, 14:48)
  • Anna Niderla-Kudach
25 lat flagi Zamościa
Od 25 lat godnie jest reprezentowana w Hetmańskim Grodzie – flaga Zamościa po raz pierwszy została wyeksponowana na ratuszu 8 września 1995 roku.

W czwartek (10.09) uczczono tę rocznicę. Uroczystość poprowadził Marek Kwiecień, wiceprezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Weksylologicznego. Flagę Zamościa ustanowiono uchwałą Rady Miasta 28 sierpnia 1995 roku – przypomina Marek Kwiecień.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Jak wygląda flaga Zamościa? - opisuje Marek Kwiecień.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W obchodach 25-lecia flagi Zamościa wziął udział autor jej projektu, Jacek Skorupski. Jak zaznaczył – Zamość był pierwszym miastem w Polsce, które przyjęło flagę jako swój symbol.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Flaga Zamościa nawiązuje do herbu rodu Zamoyskich.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Flagę naszego miasta powinniśmy eksponować z godnością i dumą – powiedział Prezydent Zamościa, Andrzej Wnuk.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Uroczyste podniesienie flagi Zamościa na maszt odbyło się w asyście honorowej autora projektu weksylium Zamościa Jacka Skorupskiego oraz Marcina Zamoyskiego byłego Prezydenta Miasta Zamość i inicjatora utworzenia flagi Zamościa w roku 1995.

Anna Niderla-Kudach

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe