IV Diecezjalny Dzień Sportu

  • 11.09.2020, 08:19 (aktualizacja 11.09.2020, 09:09)
  • Małgorzata Kryk
 IV Diecezjalny Dzień Sportu
Już niebawem będziemy obchodzić święto Św. Stanisława Kostki patrona młodzieży. Tego dnia, a więc w piątek (18.09) odbędzie się Pielgrzymka Młodzieży do Katedry Zamojskiej oraz IV Diecezjalny Dzień Sportu.

W wydarzeniu udział wezmą: ministranci, lektorzy, ceremoniarze, członkowie KSM i Ruchu Światło-Życie, harcerze oraz inne parafialne grupy młodzieżowe, które są uczniami klas III-VIII Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych.

Jak będzie wyglądał program Pielgrzymki Młodzieży?

O godz. 9.30 wszyscy spotkają się na Mszy Świętej w katedrze Zamojskiej. Po Mszy Świętej uczestnicy wydarzenia przejdą na obiekty OSiR w Zamościu. O godz. 11:00 na stadionie nastąpi otwarcie IV Olimpiady Sportowej dla Młodzieży. Wszyscy uczestnicy wydarzenia wezmą udział w konkurencjach sportowych tj.: piłka nożna, piłka plażowa, przeciąganie liny, wyciskanie odważnika, bieg sztafetowy, skok w dal z miejsca, rzut lotką, biegi w workach, rzut piłeczką palantową.

Zakończenie Olimpiady z uroczystą dekoracją z wręczeniem medali i statuetek zaplanowano na godz. 15:00. Chętne osoby i szkoły, które chciałyby wziąć udział w wydarzeniu mogą dokonać zapisów, które zostały przedłużone do 11.09. [kliknij]
 

Organizatorami wydarzenia są: Wydział Duszpasterstwa Ogólnego, Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży, Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży JESTEM im. Św. Jana Bosko w Hrubieszowie.

 

 

Małgorzata Kryk

Podziel się:Pozostałe