Warsztaty komunikacji małżeńskiej w Biłgoraju

  • 19.11.2016, 21:55
  • Joanna Ferens
Warsztaty komunikacji małżeńskiej w Biłgoraju
‘Jak dogadać się w małżeństwie?’ to hasło inicjatywy Domowego Kościoła, który w dniach 18-19 listopada zorganizował warsztaty komunikacji małżeńskiej.

Warsztaty rozpoczęły się Eucharystią w parafii pw. Św. Jerzego, zaś konferencje odbywały się w Liceum im. ONZ w Biłgoraju. Prowadziła je para filialna Domowego Kościoła z Lublina, Bożena i Hubert Pietrasowie, którzy są małżeństwem od ponad trzydziestu lat. Dzielili się oni z uczestnikami warsztatów swoją wiedzą i małżeńskim doświadczeniem:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Bożena i Hubert Pietrasowie starali się pokazać, że małżeństwo nie może istnieć w sposób doskonały, jeśli nie ma w nim Pana Boga, którego w dniu swojego ślubu małżonkowie zaprosili na świadka swojej przysięgi:

loadingŁaduję odtwarzacz...
Warsztaty zostały zorganizowane przez Domowy Kościół działający przy parafii Św. Jerzego w Biłgoraju, zaś jego przedstawicielami jest para rejonowa, Jolanta i Grzegorz Plutowie, którzy podkreślają, że mimo wielu przygotowań w organizację wydarzenia, sami biorą w nich udział i wiele z nich wynoszą dla swojego związku: 

loadingŁaduję odtwarzacz...
Warsztaty podsumował duszpasterz Domowego Kościoła w parafii Św. Jerzego w Biłgoraju, ks. Sebastian Koper:

loadingŁaduję odtwarzacz...
Podczas spotkania zostały wygłoszone konferencje o dialogu małżeńskim i o pięciu językach miłości, Spotkanie zakończyły warsztaty, w których teoria została przełożona na praktykę, małżonkowie uczyli się rozpoznawać języki miłości, a także jak być dobrym mężem i dobrą żoną. Warsztaty były okazją do poprawy komunikacji pomiędzy małżonkami, a także do zaproszenia Pana Boga do swojego małżeństwa, do tej relacji z drugim człowiekiem i do swojej rodziny. 

Joanna Ferens

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe