Szkolenia zawodowe dla więźniów

  • 11.09.2020, 12:15 (aktualizacja 11.09.2020, 13:55)
  • Joanna Mazurek
Szkolenia zawodowe dla więźniów źródło: pixabay.com
W zamojskich zakładach karnych trwają szkolenia w ramach projektu pod nazwą "Podniesienie kwalifikacji zawodowych więźniów w celu ich powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności”.

Projekt umożliwia więźniom udział w szkoleniach m. in. z zakresu nowoczesnego wykończenia wnętrz, spawania, stolarstwa meblowego, a także zdobywanie umiejętności w zawodzie brukarza, montera sieci elektrycznych, hydraulika, zagospodarowania terenów zielonych, konserwatora powierzchni płaskich, opiekuna osób starszych i przewlekle chorych oraz kucharza.

O szczegółach informuje mjr Maciej Baniak - kierownik działu penitencjarnego Zakładu Karnego w Zamościu

loadingŁaduję odtwarzacz...

Rzecznik prasowy dyrektora Zakładu Karnego w Zamościu mówi także o pozyskaniu środków na realizację projektu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wsparcie socjalne dla więźniów jest potrzebne, ale jeszcze ważniejsze jest, by dać osadzonym drugą szansę - mówi ks. Tomasz Źwiernik, kapelan Zakładu Karnego w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Przypomnijmy, że wsparcie służy podniesieniu kwalifikacji zawodowych więźniów, którzy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności, będą mieli większe szanse na rynku pracy.

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe