Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

  • 12.09.2020, 16:22
  • Joanna Suszko
Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
14 września będziemy obchodzić w Kościele święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

Związane jest ono z odnalezieniem przez św. Helenę relikwii krzyża Chrystusa na początku IV wieku i poświęceniem w Jerozolimie bazyliki ku jego czci w 335 r.  Ustanowione zostało ono na pamiątkę tych wydarzeń i obchodzone jest zarówno w Kościele zachodnim jak i wschodnim.

Krzyż to znak zwycięstwa Chrystusa i naszego zbawienia. Krzyż Chrystusa jednoczy i przyciąga. Przy nim jesteśmy równi - tłumaczy biskup Marian Rojek.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego przypomina nam wielkie znaczenie krzyża jako symbolu chrześcijaństwa i uświadamia, że nie możemy go traktować jedynie jako elementu dekoracji mieszkania, miejsca pracy czy naszego stroju. Niech będzie ono także okazją do refleksji nad miejscem jakie krzyż zajmuje w naszym życiu.

W niedzielę 13 września parafia pw. Świętego Krzyża w Zamościu przeżywać będzie uroczystości odpustowe. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godzinie 12.00 przez ks. Mariusza Skakuja, dyrektora Katolickiej  Szkoły Podstawowej im. św. Ojca Pio  w Zamościu.

 

Joanna Suszko

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe