54. Dzień Środków Społecznego Przekazu

  • 14.09.2020, 16:30
  • Joanna Suszko
54. Dzień Środków Społecznego Przekazu
W niedzielę (20.09) w Kościele w Polsce przeżywać będziemy 54. Dzień Środków Społecznego Przekazu.

W tym dniu kierujemy naszą uwagę na funkcjonowanie mediów, szczególnie na posługę mediów i dziennikarzy katolickich.  

Tradycyjnie papież Franciszek przygotował Orędzie na ten dzień, zatytułowane 'Obyś mógł opowiadać i utrwalić w pamięci” (por. Wj 10, 2) Życie staje się historią'.

'Aby się nie zagubić, powinniśmy oddychać prawdą dobrych historii, takich, które budują, a nie niszczą; historii, które pomagają odnaleźć korzenie i siłę, aby iść razem naprzód. W zamieszaniu otaczających nas głosów i przesłań, potrzebujemy ludzkiej narracji, która opowie nam o nas oraz o pięknie w nas mieszkającym' – pisze w orędziu ojciec święty.

Wsłuchiwanie się w historie drugiego człowieka i dobre wiadomości są domeną Katolickiego Radia Zamość. Staramy się być blisko ludzi, ich radości i strapień. W niedzielę (20.09) będziemy mogli wesprzeć funkcjonowanie naszego  radia ofiarą do puszek – mówi ks. Sylwester Zwolak, dyrektor Katolickiego Radia Zamość.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Pamiętajmy w tym dniu także o modlitwie w intencji pracowników mediów, zwłaszcza mediów katolickich.

 

Joanna Suszko

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe