Dożynki Powiatu Biłgorajskiego

  • 13.09.2020, 19:48
  • Joanna Ferens
Dożynki Powiatu Biłgorajskiego
Mieszkańcy Powiatu Biłgorajskiego złożyli Panu Bogu swoje dziękczynienie za tegoroczne plony. W niedzielę (13.09) w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Dąbrowicy odbyły się powiatowe uroczystości dożynkowe, które w tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną miały charakter wyłącznie kościelny.

Już na samym początku wszystkich zebranych powitał, zachęcając do modlitwy dziękczynnej, ks. proboszcz Krzysztof Maj:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Starosta Andrzej Szarlip w rozmowie podkreślał, iż dożynki to jedna z tradycji najmocniej zakorzenionych w polskiej kulturze

loadingŁaduję odtwarzacz...

Powiat Biłgorajski na wielu polach stara się wspierać rolników – podkreślał w rozmowie wicestarosta Tomasz Rogala:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Starosta Szarlip wyrażał ogromną wdzięczność dla rolników, podkreślając, że to właśnie dzięki nim mamy na swoich stołach chleb:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Starosta biłgorajski i przewodniczący Rady Powiatu złożyli w procesji z darami chleb wypieczony z tegorocznej mąki oraz dary ziemi, owoce i warzywa. Była to również ufna modlitwa, aby tego chleba nie zabrakło mieszkańcom powiatu biłgorajskiego.

W uroczystościach dożynkowych wzięli udział przedstawiciele władz Powiatu Biłgorajskiego, Miasta Biłgoraj i poszczególnych gmin powiatu oraz mieszkańcy Dąbrowicy, którzy zadbali o dożynkowy wieniec i tematyczną dekorację.

Joanna Ferens

Zdjęcia (23)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe