Drużyna Trefl Zamość wzmocniona

  • 14.09.2020, 13:37 (aktualizacja 14.09.2020, 14:32)
  • Małgorzata Kryk
Drużyna Trefl Zamość wzmocniona
Uczelnia Państwowa Zamość zorganizowała w dn. 11.09 konferencję prasową, podczas której zaprezentowano drużyny tenisa stołowego.

Męska drużyna Uczelni Państwowej Zamość w sezonie 2020/2021 występować będzie w LOTTO Superlidze – krajowej elicie, najwyższej klasie rozgrywkowej tenisa stołowego w Polsce. Natomiast drużyna kobieca w tym sezonie występować będzie w I lidze tenisa stołowego, w grupie południowej. Dr hab. Andrzej Samborski – rektor Uczelni Państwowej Zamość przyznał, że uczelnia stara się wspierać i motywować zawodników w osiąganiu sportowych sukcesów.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Piotr Kostrubiec, trener drużyny Uczelni Państwowej Zamość i prezes AUKS Trefl Zamość przyznał, że drużyna kobiet została wzmocniona nową zawodniczką, która będzie pełniła funkcję kapitana zespołu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Kapitan zespołu zdradziła, gdzie będzie trenować reprezentując jednocześnie barwy Trefla oraz klubu ze Szwecji.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Klaudia Kusińska jest doświadczoną zawodniczką, dlatego w tym sezonie będzie musiała sprostać wymaganiom dwóch klubów. Jej zdaniem największymi problemami nie są treningi i mecze, a podróże, które w okresie pandemii stoją pod znakiem zapytania.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dlaczego Klaudia zdecydowała się reprezentować Trefl Zamość ? Ponieważ jest to profesjonalny zespół, a w Zamościu czuje się jak w domu.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Klaudia Kusińska zdradziła, że oprócz treningów pracuje zawodowo w korporacji. Jednak jej celem w tym sezonie rozgrywkowym w Zamościu jest awans do Ekstraklasy.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Dziadek Klaudii, Janusz Kusiński był jedną z najważniejszych postaci w historii polskiego tenisa stołowego. Pięć razy wygrał Indywidualne Mistrzostwa Polski, a łącznie wywalczył 39 medali, w tym 31 złotych w singlu, deblu i mikście. Po zakończeniu kariery pracował jako trener i kierownik wyszkolenia w Polskim Związku Tenisa Stołowym. Zdaniem Klaudii Kusińskiej to właśnie dziadek i rodzice zaszczepili w niej miłość do sportu. Dzięki rodzinnemu talentowi trenowała w reprezentacji Polski i jako zawodniczka zawsze stara się podchodzić do zadań jakie wykonuje profesjonalnie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Klaudia Kusińska jako dziecko miała możliwość poznania różnorodnych dyscyplin. Jednak jej ulubionym spotem, który jednocześnie jest jej pasją jest tenis stołowy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zdaniem zawodniczki w dzisiejszych czasach problem dla młodzieży stanowi rozumienie zasad jakie obowiązują w tenisie stołowym. W Polsce brakuje osób, które znając zasady obowiązujące w tenisie stołowym wytłumaczyłyby reguły gry w sposób zrozumiały. Ponadto nauczyciele wychowania fizycznego powinni zachęcać dzieci i młodzież do uprawiania sportu poprzez pokazywanie różnorodnych dyscyplin od strony praktycznej.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Piotr Kostrubiec dodał, że wzmocniony został także zespół mężczyzn, który swój pierwszy domowy mecz w tym sezonie rozegra 20.09 (niedziela) o godz. 18.00 w zamojskim OSiR.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Treningi obu zespołów będą prowadzone w hali sportowej dawnego Elektryka.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Zawodnicy pochodzą z różnych zakątków Polski, dlatego aby umożliwić zespołom współpracę spotykają się kilka dni przed rozgrywkami w Zamościu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Piotr Kostrubiec dodał, że mężczyźni jako zawodnicy reprezentują Trefl Zamość, natomiast w przypadku kobiecej drużyny mogą reprezentować dwa kuby.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Rektor Uczelni Państwowej w Zamościu Andrzej Samborski dodał, że uczelnię reprezentują nie tylko tenisiści  stołowi, ale również zawodnicy MKS Padwa Zamość oraz KS Agros Zamość. Zawodnicy ze względu na sentyment do tych klubów i miasta mogą rozwijać się nie tylko sportowo ale także edukacyjnie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na uczelni dostępne są nowoczesne kierunki kształcenia.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Osoby, które chciałyby studiować w Zamościu mogą wybrać kierunek kształcenia zgodny z zainteresowaniami.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Piotr Kostrubiec dodał, że Polski Związek Tenisa Stołowego, władze uczelni i Urzędu Miasta Zamość wraz z Urzędem Marszałkowskim w Lublinie planuje utworzyć w naszym mieście jedyny w województwie Ośrodek Tenisa Stołowego.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wszystkim zawodnikom życzymy w tym sezonie rozgrywkowym sukcesów i spełnienia sportowych marzeń.

 

Składy drużyn:

Zawodniczki: Klaudia Kusińska (kapitan zespołu), Karolina Lalak, Aleksandra Osuch, Anna Brzyska, Wiktoria Puzio,

Zawodnicy: Marcin Litwiniuk (kapitan zespołu), Igor Zavadskyi, Paweł Kozieł i Konstantinos Angelakis.

 

 

 

 

Małgorzata Kryk

Zdjęcia (68)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe