Jesienna akcja szczepienia lisów

  • 15.09.2020, 11:24
  • Joanna Mazurek
Jesienna akcja szczepienia lisów
W Polsce wścieklizna to obecnie niewielki problem. Dzieje się tak m.in. dzięki szczepieniu lisów.

Od piątku do poniedziałku (18-21 września) na terenie województwa lubelskiego odbędzie się jesienna akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Szczepionka będzie zrzucana z samolotów w ilości 20-30 dawek na jeden kilometr. Szczepionki trafią na kompleksy leśne, pola i łąki, a więc nie na tereny zabudowane. Warto pamiętać, że przez dwa tygodnie po wyłożeniu szczepionki nie należy puszczać wolno psów i kotów, aby nie dostały się do miejsc, gdzie wyłożono szczepionkę

loadingŁaduję odtwarzacz...

Dodajmy, że termin akcji może ulec zmianie z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych lub w związku z pandemią COVID-19. Informacje na ten temat będą aktualizowane na stronie Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Lublinie, www.wiw.lublin.pl.

Joanna Mazurek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe