Utrudnienia na ul. Łukasińskiego

  • 15.09.2020, 12:50
  • Małgorzata Zaręba
Utrudnienia na ul. Łukasińskiego
Na Placach. Sfefanidesa i Wolności, a wiec, w pobliżu Kościoła Świętej Katarzyny i Kościola Ojców Franciszkanów prowadzone są prace remontowe.

Ulica Łukasińskiego będzie miała nową nawierzchnię, dlatego cały Plac Stefanidesa jest wielkim obiektem budowlanym, a ruch kołowy jest tam niemożliwy. Jakie prace remontowe zostaną wykonane informuje Marcin Nowak, dyrektor Zamojskiego Zarządu Dróg Grodzkich.

loadingŁaduję odtwarzacz...


Teren zostanie znacznie obniżony, a więc przywrócony będzie mu historyczny poziom. Istniejące schodki przy Bramie Lubelskiej zniknął.     

loadingŁaduję odtwarzacz...

Uwaga kierowcy. W związku z zamknięciem ul. Łukasińskiego na Starówce występują spore utrudnienia w ruchu. Od poniedziałku (14 września) czasowo zmieniła się organizacja ruchu na Starym Mieście. Zamknięta została:
-  ul. Łukasińskiego (na odcinku od ronda Hetmana Jana Zamoyskiego do ul. Zamenhoffa),
- wyłączony z użytkowania jest Plac Stefanidesa z ul. Bazyliańską do ulicy Zamenhoffa i odcinka ulicy Solnej.

Ruch kołowy na tych odcinkach dróg (od szkoły Ekonomik do ronda w pobliży parku jest wyłączony), a kierowcy mogą spodziewać się sporych utrudnień w ruchu.
loadingŁaduję odtwarzacz...


Aby zwiększyć przepustowość ruchu w związku z remontami na Placach Stefanidesa i Wolności wyłączona została sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Przemysłowa / Peowiaków. Zakończenie I etapu prac na Pl. Stefanidesa zaplanowano na koniec marca przyszłego roku.

Ci którzy chcą zaparkować samochód w pobliżu Starówki mogą zostawić auta na bezpłatnych parkingach, które usytuowane są przy ulicy Peowiaków przy Lunecie oraz przy Wartowni w drodze na Rotundę. Pierwsza godzina za parkowanie wynosi 3 zł, druga- 3,5 zł, trzecia  - 4 zł, a czwarta i kolejne godziny 3 zł. W dni weekendowe (od piątku od godz. 18.00 do niedzieli do godz. 8.00) oraz w święta miejsca postojowe na Starówce zwolnione są z opłat.

 

Małgorzata Zaręba

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.radiozamosc.pl. Katolickie Radio Zamość z siedzibą w Zamościu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe